Mezinárodní výstava (CACIB)

Luxembourg - Lucembursko (Luxembourg )  - 26. 3.  2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

 

Best in Show - 70th CACIB show - Luxembourg, BIS judge: Hans Müller, Switzerland
BIS, BIG, BOB - maltézský psík Ch. Funny Ladies Segarl* 70. jubilejní mezinárodní výstava psů v Lucembursku s kvalifikací na Crufts 2006...
* 4 329 psů, 71 z České republiky, 29 CCD a z nich 4 čeští číňánci v soutěži..
* Také náš víkend byl plný jubilejních vítězství ...

Res. BIS- Int/CZ/SK/B/NL/GB Firstprizebears Apache, maj. Conny a Joop Hartmanovi z Belgie, judge: Hans Müller, prezident FCI, handler: Lenka Klímová, CZ* Vítězem BIS se stal zcela dle všeobecného očekávání maltézský psík Ch. Funny Ladies Segarl (chov. Ayaka Ito, současný maj. Tansache a Heinesche, Lucembursko), vítěz BIS v Bangkoku a Bruselu 2004 a v Hoogstratenu 2005, Ch. Ameriky, Thajska a Japonska, maltéz Nr. 1 v Thajsku - i tak se dá dělat psí kariéra ... 

* Titul res. BIS, BIG a BOB si odvezla bearded colie pes Int/CZ/SK/B/NL/GB Firstprizebears Apache, maj. Conny a Joop Hartmanovi z Belgie. V neděli na Best in Show psa předváděla Lenka Klímová - Blahopřejeme!!  (Foto z vítězství v BIG též dole!)

chovatelská stanice Bohemia Acro* Jubilejního 100 vítězství dosáhla česká chovatelská stanice Bohemia Acro pí Podzemské rozhodnutím Erwina Deutschera z Rakouska. Srdečně blahopřejeme!!!

Monika Jurčovská se svým středním kníračem pepř a sůl Ch. Hosszubereki Csaszar Gamma* Res. BIG ve II. skupině FCI vyběhala Monika Jurčovská se svým středním kníračem pepř a sůl Ch. Hosszubereki Csaszar Gamma - Blahopřejeme!!!

* Ich. Gessi Modrý květ získala 65. titul BOB a současně 65. titul CACIB

* Ich. Akim Hvězda z Podmok splnil šampionát jubilejní 10-té země FCI!

* Ich. Cody z Haliparku ukončil svůj pátý šampionát! (Ich + 4 země FCI)

* Výsledky najdete na stránkách UCHL

Ich. Gessi Modrý květ získala 65. titul BOB a současně 65. titul CACIB. Rozhodčí: Elsbeth Clerc, ŠvýcarskoDo Lucemburska jsme se vydali teprve podruhé, když naše první návštěva v roce 2003 proběhla více než úspěšně, ale Akim při ní jen "rozdělal" šampionát Lucemburska. Nijak mě to netrápilo a řekla jsem si, že jestli má Akim titul někdy dodělat, tak se to jednoho dne povede a je jedno, za jak dlouho to bude. Vhodná příležitost se naskytla až letos, kdy se druhým důvodem k uskutečnění cesty stal Cody (ten mě teoretickou naději na splnění šampionátu ze třídy šampionů) a třetím rozhodčí paní Clerc ze Švýcarska, s níž jsme se již setkali. Do party jsme přibalili ještě Gessi a Hardyho a abychom nemuseli shánět hlídání, jel s námi i Arny. Po mnoha měsících tedy zase "plná psí sestava". Nic ale nejde bez komplikací. V době přihlašování psů jsem řešila zásadní taktický problém. Mám dát Akima do třídy šampionů nebo do třídy otevřené? Jak asi víte, v Lucembursku lze ziskem CAC ze třídy šampionů získat šampionát přímo na výstavě. Pokud pes dostane CAC v mezitřídě nebo třídě otevřené, pak musí dostat čekatelství dvě. No a Akim měl z roku 2003 jeden CAC ze třídy otevřené, čili potřeboval jediné čekatelství, lhostejno ze které třídy. Až nad přihláškou jsem si řekla, že je přece šampion a zapsala ho do třídy šampionů. Jenomže na MVP v Brně mi pan Ostrowský, majitel Nababa Germanika prozradil, že se na výstavu také chystá a mě bylo jasné, že to v tom případě bude pro Akima bezpředmětný souboj protože je Nabab jednoduše lepší. Díky této informaci jsem Akima ještě před druhou uzávěrkou stihla přehlásit do třídy otevřené, což se nakonec ukázalo jako vůbec nejlepší řešení, jak vzápětí uvidíte.

Do Lucemburska jsme vyrazili v pátek v pravé poledne před třídenními velikonočními svátky. Dílem štěstí a dílem náhody se nám očekávané fronty na dálnicích v Německu vyhnuly a tak jsme trasu Praha, Plzeň, Rozvadov, Norimberk, Heidelberg, Trier a Lucemburk zvládli se zastávkami na občerstvení a venčení za 8 hodin v naprosté pohodě. Z dálnice A1 jsme na sjezdu číslo 8 uhnuli dle informací organizátorů směrem na Kirchberg a centrum Lucemburku směrem k výstavišti Luxexpo. Náš hotel Novotel jsme měli nedaleko výstaviště (další hotel Sofitel stojí hned vedle) a spala v něm většina pejskařů. Veliký pokoj udělal naší smečce stejnou radost jako granulky s cestovní masovou konzervou a možnost proskočit se z dvoulůžkové postele rovnou až na gauč, který jsem předem přikryla dekou, aby neutrpěl újmu od psích tlapek. V noci jsme si vyzkoušeli, jak je náročné nocovat s pěti číňánky. Ale hřáli výborně! 

Finálový kruhRanní fronta u přejímky v areálu Luxexpo nepostrádala prvky dramatu. Což o to, parkování aut za 3 EURa proběhlo bez problémů, zato ve frontě na přejímku jsme stáli od 9.00 a do haly jsme se dostali až v 9.45. Kontrolovali se jen pasy a datum očkování vztekliny. Chcete-li potěšit pořadatele, podávejte jim pasy psů otevřené na stránce se vzteklinou, zejména máte-li více psů. Mě byli docela vděční a vyřízení jsme byli během několika sekund. Katalog jsme dostali hned u vchodu a podle plánků trefili náš kruh na poprvé. Posuzování začínalo v 10.00 a já zachovávala klid jen proto, že jsem z webových stránek pořadatelů věděla, že 29 číňánků jde na řadu po 4 grifoncích a brabantících a 8 king Charles španělech. Stihla jsem tedy všechny své psíky i proběhnout v kruhu, převléknout se na poměrně obsazených dámských záchodcích (zdarma, středně čisté, bez věšáků) a přivítat se se všemi kynologickými přáteli, s nimiž si většinou jen dopisujeme prostřednictvím e-mailů. Bylo to milé shledání.

Judge: Elsbeth Clerc - SwitzerlandPaní Elsbeth Clerc je zkušená rozhodčí a prezidentka švýcarského klubu malých plemen. Čekalo jí překvapení v podobě rekordních 14 naháčů a 15 přihlášených labutěnek. Příjemnou skutečností je, že se v Lucembursku se posuzují variety CCD o CAC odděleně. Podle katalogu jsem byla hodně zvědavá na pejsky, jejich výsledky dostáváme z Belgie a dalších zemí, ale zatím jsme se s nimi osobně nesetkali. Hodně se mi líbil HA pes Sasquehanna Dobry Dzien (Gingery´s Krimson N Clover x Sasquehanna z Polwyspu), přestože je trošku vyšší než požaduje ideál standardu. I Riano Mandarin of Moonswift (Moonswift Matinée Idol x Rialo Melba) mi padnul do oka, jen by mu slušelo více výstavní rutiny a odvahy na stole. Ale to chce jen čas. Pochopila jsem také, proč BOB poměrně často vyhrává líbivá HA fenka Charlotte nebo Oriental Jokes Twinkle. U labutěnek mě zaujala Taijan Dreamer Tinkerbelle a hezky osrstěný Dylan du Galop du Globe. Zajímavé setkání Lovely Boye a Nababa se pro nepřítomnost druhého jmenovaného nekonalo. Snad příště. Akimovi se podařilo vyhrát třídu otevřenou a já si oddechla. Sasquehanna Dobry DzienS ním už sem nebudeme muset. Osamocená Geska byla v kruhu docela smutná a do obvyklé soutěžní nálady se dostala až při soutěži o CACIB fen, od které pak už nedala nikomu šanci, ani když nás nechala paní rozhodčí běhat poměrně dlouho. Junior class - powderpuff dogsHardy byl v kruhu mezi čtyřmi pejsky poněkud nesvůj, vždyť vůbec poprvé soutěžil v konkurenci a já byla s jeho postojem docela i pohybem spokojená. Odvedl to, na co v danou chvíli měl. Codýsek se předvedl v obvyklé formě, splnil šampionát Luceburska a měl podle mě hodně šancí i na CACIBa. Jak jsme se ale shodli s dalšími majiteli, propagaci labutěnek je třeba věnovat stálou a vytrvalou péči tak, aby se konečně stali na výstavách naháčkům rovnocennými partnery. Jakmile měl Akim i Cody jistý CAC a tudíž dokončený šampionát, považovala jsem cokoliv dalšího za milý dárek od této výstavy. To jsem ještě netušila, kolik jubilejních výsledků se nám ten den sejde, protože jsem se dopočítala až doma. Jen Gessinčin 65. BOB jsem měla v paměti a ten jsme s manželem také oslavili. Gessinka, jejíž speciální řetízkové vodítko jsem omylem zapomněla doma, dostala zbrusu nový stříbrný řetízek i vodítko a já jen doufám, že jí přinese ještě trošku štěstí v letošní jarní sezóně. K tomu jsme po 15. hodině na základě diplomů dostali ceny pro vítěze (poháry a plakety) a krásnou medaili dostal i Hardy, protože cenu z téhle akce si odnášeli všichni ocenění psi !!! O diplomy šampionů bylo možno zažádat na místě za 20 EUR na jeden.

Res. BIS, BIG a BOB Int/CZ/SK/B/NL/GB Firstprizebears ApacheFinálové soutěže se odehrávaly ve slavnostně a vkusně vyzdobeném kruhu. Vždyť šlo o 70. výročí výstavy. Pravdou ovšem je, že atmosférou soutěží jsem byla docela zklamaná. Na rozdíl od roku 2003 šlo o jinou halu a letos se finále odehrávalo víceméně jako soutěže pro účastníky a jejich případné fan kluby. V hale byl, kromě občasné hudby, poměrně hluk, lidé se hodně bavili, spousta psů štěkala a na rozdíl od jiných výstav měli i přítomní rozhodčí hodně volný program. Best in Group - maltese. Judge: Yolanda Nagler-Magal, Izrael. Zdálo se mi, že soutěže o nejvyšší tituly probíhaly jako kulisa běžné podvečerní zábavy přítomných. Dařilo se českým zástupcům řady plemen, jejichž úspěchy si přečtete ve výsledcích na stránkách UCHL a o nichž se zmiňuji výše. Všem blahopřejeme!  Ačkoli byl sbor mezinárodních rozhodčích hodně pestrý (viz internet UCHL) tu a tam šlo o krapku exotickou podívanou. K posuzování deváté skupiny byla určena izraelská rozhodčí Yolanda Nagler-Magal. Zbytečně byste jí podezřívali, že naháče nikdy neviděla. Jezdí poměrně často do Evropy a v roce 2003 posuzovala naháče ve finále na klubové výstavě v polské Opoli. S určením vítěze IX. skupiny neměla téměř žádnou práci, protože maltézáček byl jasným favoritem na vítěze BIG i BIS (rozhodčí Hans Müller) jen se v kruhu objevil (však měl také v katalogu celostránkou reklamu na to, že už je 3x vítězem Best in Show a do Lucemburku přijela i jeho chovatelka... ). I já jsem si ho pamatovala z fotografií jako vítěze BIS v Bangkoku 2004 a moc se mi líbil už tehdy. Pod profesionálním vedením se pak z malého psíka stala zářící hvězda výstavního kruhu, jejíž vítězství si snad nikdo nemohl dovolit zpochybňovat. Druhé místo obsadila bearded kolie belgických majitelů a třetí rhodéský ridgeback z Polska. 

Domů jsme se vraceli po nočním prospání a odpočinku v Novotelu a zpáteční cestu manžel zvládl na volných silnicích za 6,5 hodiny. Měli jsme za sebou další příjemný a úspěšný víkend, který nám dopřál dostatek zábavy i radosti. Tak zase někdy v Lucembursku na viděnou. 

Sasquehanna Dobry Dzien Bohemian Supreme de GabriTho Vivaldi Di Gabriellas Vicco Oriental Jokes Valser Traum Bamboo

Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzoval /Judge: Mrs. Elsbeth Clerc (Švýcarsko - Switzerland)

Třída/Class Pes/Dog Výsledek/Result Majitel/Owner

Hairless

P-TM

Breezer Dragon de Seléne abs. Daniel Wagener

 

Dallas Island Shangri-La Lx05_DallasIslShangriLa1090.jpg (36870 bytes) V2 Laurent Gaudin

 

Oriental Jokes Valser Traum Lx05_OJAValserTraum1091.jpg (30841 bytes) V1, Jch. Lux. Palombo-Taminiaux

 

Vulcano Lx05_Vulcano1086.jpg (30665 bytes) V3 Patricia Dorpel

P-TS

Ch. Lovely Boy od Chlpíků

Lx05_LovelyBChlp1098.jpg (29621 bytes)V1, CAC, Ch. Lux., CACIB

Regina, Bregenzer, A

 

Ich. Nabab Gemanika

abs.  

Adam Ostrowski, Pol.

P-Mz

Riano Mandarin of Moonswift

Lx05_RianoMofMoonsw1099.jpg (26901 bytes)V1, CAC

David Saltarocchi

P-TO

Di Gabriellas Vicco Lx05_DiGabrVicco1103.jpg (31717 bytes) VD3 Damschein G.

 

Sasquehanna Dobry Dzien

Lx05_SqDobryDzien1104.jpg (29065 bytes)V2, res. CAC

Josette Rasquart-Masson

 

Ich. Akim  Hvězda z Podmok

Lx05_AkimHzP1105.jpg (32249 bytes)V1, CAC, Ch. Lux., res. CACIB

Brychtová Libuše, CZ

F-TM

Felice vom Hause Esox Lucius

abs.

Hecht Corina, D

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ

Lx05_GessiMK1178.jpg (35933 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB

Brychtová, Libuše, CZ

F-Mz

Charlotte

Lx05_Charlotte1115.jpg (30809 bytes)V1, CAC

Palombo-Taminiaux

F-TO

Bohemian Supreme de GabriTho

Lx05_BSupremeGBT1117.jpg (36845 bytes)V1, CAC, Ch. Lux.

Thoma Gabriela, A

 

Oriental Jokes Twinkle Lx05_OJATwinkle1128.jpg (32345 bytes) V2, res. CAC Palombo-Taminiaux

 

Bamboo

Lx05_Bamboo1131.jpg (28966 bytes)V3

Saltarocchi David

Powderpuff

P-TD

Designer Top Model de Rama

Lx05_DesignerTMdR1132.jpg (22587 bytes)VN

Patricia Dorpel

P-TM

Derby Little Champs

Lx05_DerbyLitChamps1142.jpg (27539 bytes)V2

Sasha Palombo

 

Dylan du Galop du Globe 

Lx05_DylanGalopGlobe1146.jpg (29216 bytes)V1, Jch. Lux.

Permentier

 

Hardy z Haliparku

Lx05_HardyzHaliparku1149.jpg (27739 bytes)VD4

Brychtová Libuše, CZ

 

Vivaldi

Lx05_Vivaldi1151.jpg (31574 bytes)V3

Patricia Dorpel

P-TS

Ich. Cody z Haliparku

Lx05_CodyzHaliparku1134.jpg (32602 bytes)V1, CAC, Ch. Lux.

Brychtová Libuše, CZ

P-TO

Di Gabriellas Xarius

Lx05_DiGabrXarius1157.jpg (36196 bytes)VD

Damschen G.

F-TM

Daisy Little Champs

Lx05_DaisyLChamps1165.jpg (32141 bytes)V2

Palombo Sasha

 

Di Gabriellas Aloah

VD

Dieter Kortz

 

Taijan Dreamer Tinkerbelle 

Lx05_TaijanDTinkerbelle1158.jpg (29820 bytes)V1, Jch. Lux.

Wendy+Patrik van Oosten

F-TO

Classy

Lx05_Classy1175.jpg (27324 bytes)V2, res. CAC

Laurent Gaudin

 

Oriental Jokes Tradition for Ever

Lx05_OJATraditForev1172.jpg (24670 bytes)VD3

Saltarocchi David

 

Oriental Jokes Trump Girl

Lx05_OJATrumpGirl1171.jpg (29680 bytes)V1, CAC, res. CACIB

Palombo-Taminiaux

Junior šampioni Lucemburska -  Luxembourg junior champions  :
Oriental Jokes Valser Traum
Dylan du Galop du Globe
Taijan Dreamer Tinkerbelle

Šampioni Lucemburska - Luxembourg champions:
Lovely Boy od Chlpíků
Akim Hvězda z Podmok
Cody z Haliparku
Bohemian Supreme de GabriTho
* Pozn.: Gessi Modrý květ získala šampionát Lucemburska již v roce 2002 a letos potřetí za sebou splnila kvalifikaci na Crufts.

26.03.2005 - text: Brychtová, foto: Brychta